Gelecekte Düşlediğiniz Hayat

schooling-for-the-future-pic-300x300Mutluluğu yakalamak ve başarıyı sağlamak için hayatınızdaki en büyük eksiklik motivasyon olabilir. Neler yapabileceğinizi ve nelere sahip olabileceğinizi gelin beraber keşfedelim. Öncelikle kendinizi motive edebilmek için asla büyük düşünmekten vazgeçmeyin. Gelecekte nerede olmak istediğinizi, neler yapıyor olduğunuzu ve nelere sahip olduğunuzu gözünüzde canlandırın. Mesela hayal edin ki network marketing sistemi ile çalışan bir şirketin üyesisiniz. Bu sistem sayesinde çok iyi gelirler elde ediyorsunuz ve düşlediğiniz eve, arabaya çoktan sahip olmuşsunuz. Hatta yaşam enerjiniz tavan yapmış ve şirketinizin katkısıyla tüm dünyayı gezmişsiniz. Şimdi bir de içinde bulunduğunuz gelecek zamandan geri bakarak geçmişinizi hatırlayın. Daha önce neredeydiniz? Neler yapıyordunuz ve nelere sahiptiniz? Bu sorulara yanıt vererek hala o noktada olmadığınıza çok mutlu olursunuz.

Kısa süreli olan bu uygulama ile kendinize olan güveniniz yerine geldi. Nasıl mı? Geleceğinizi düşleyerek var olan hayallerinizi somutlaştırdınız, geçmişinizi anımsayarak da ne kadar yol kat ettiğinizi gördünüz. Sıra sizi mutlu eden bu hedeflerinize nasıl ulaşacağınıza tespit etmeye geldi. Geçen zaman içerisinde elbette önünüze engeller çıkacak. Ancak siz zaten büyük düşünerek başarınızı kolaylaştırdınız. Artık engeller, sizi yolunuzdan çevirebilecek büyüklükte değiller. Bu konudaki kararlığınızı kanıtlamanın en iyi yolu hemen çalışmalarınızı başlatmaktır. En başta network marketing sistemini örnek vermiştik. Bu örnekleme üzerinden çalışmalarınızı nasıl başlatabileceğinizi gösterelim. Network marketing sistemi nedir? Bu sistem ile nasıl gelirler elde edebilirim ve nelerden yararlanabilirim? Bu sorulara yanıt bularak çalışmalarınıza başlayın.

Hayal ettiğiniz başarıyı sağlamanın ve kendinizi mutlu edebilmenin yolu motivasyon iken motivasyonu da en iyi sağlamanın bir diğer yolu öğretmektir. Başkalarının daha etkili hedefler belirlemelerine ve gelecek ile ilgili hayallerini büyütmelerine yardımcı olun. Çünkü onlara bu konularda yardımcı olurken aslında kendinize yardımcı olmuş olacaksınız. Yani başkalarının kişisel hedeflerini büyüterek, sizin hedeflerinize ulaşmanız için gerekli olan motivasyonu sağlayacaksınız. Zaten hayal ettiğiniz network marketing sistemi de tam bu şekilde işleyen bir organizeye sahip. Başkalarına yaptığınız işi öğreterek para kazanabileceğiniz bir platformdan oluşmaktadır. Tabi ki kendi kararınızı kendiniz vereceksiniz. Ancak şunu iyi düşünmelisiniz: İçinde bulunduğunuz yaşam mı yoksa gelecekte düşlediğiniz hayat mı?

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: