Güvenilir Network Marketing Sistem Nedir?

Network marketing, pazarlamanın gelişmiş bir türüdür. Ancak ne yazıkki günümüzde bir çok sistem network marketing adı altında piyasaya çıkarak bu eşsiz sektörün ismini kirletmekte, sektörü bilmeyen bir çok insanın gözünde ise önyargıya sebep olmaktadır. Bu yüzden bu makalede detaylarıyla network marketingten ve network marketing ismiyle çıkan firmaları ayır edebilmenin çok kolay bir yolundan bahsedeceğim… Lütfen dikkatle ve sonuna kadar okuyun…

Ticaret hayatın vazgeçilmezi. Dışarı çıktığınız zaman aldığınız bir saat, mağazadan aldığınız bir elbise, alış veriş merkezlerinden aldığınız herhangi bir mutfak gereci ya da satın almış olduğunuz ev temizlik ürünleri, kozmetik ürünleri belirli aşamalardan geçerek size kadar ulaşır. Her aşama ticari bir faaliyet olup üretimden toptancıya, perakende mağazasından satın alan müşteriye kadar her aşamada yürütülen ticari faaliyet hepimize oldukça doğal gelir. İnternetten yapmış olduğumuz alışverişler, trendyol, hepsiburada, gittigidiyor gibi bir çok web sitesinden yaptığımız alışverişler de benzer şekilde bizlere doğal gelir ve artık hayatımızın bir parçası durumuna gelmiştir. Çoğu zaman mağazaların sadakat kartları ile kazandığımız indirimler, e ticaret sitelerindeki arkadaş tavsiyesi ile kazandığımız indirim kuponları hakkında hiçbir şüphemiz olmaz, mağazanın neden bu indirimleri tanıdığına dair soru bile sorma gereği duymayız…

Network marketing de aslında bu ticari faaliyetlerden biridir. Belirli firmalar ürünlerini bu şekilde satışa sunarlar ve bir çok aracı kurum olmadığı için uygun fiyattan satışını gerçekleştirebilirler. Buna ek olarak bu ürünleri katalog ile satışını gerçekleştirebilmeniz için (başkalarına tavsiye ederek kazanç sağlamanız için) ek materyaller sunarlar. Bu bölüm işin marketing tarafını oluşturur. Network yani ağ bölümü ise daha fazla kişiye hitap edilebilmesi yani farklı kişileri sisteme dahil etmek ile mümkün olacaktır. Sisteme sizin gibi alışveriş yapacak ya da katalog ile satış gerçekleştirebilecek insanları dahil ettiğinizde onların alışverişlerinin belirli bir oranını kazanmanız ile kazançlarınızı artırmanız anlamına gelir. Yani riske edecek bir para döngüsü yoktur. Tamamen ürünlerin satışlarından elde edilen kazancın paylaşılması durumu söz konusudur.

Makalenin başında bahsettiğim gibi bazı firmalar network marketing olmadığı halde bu sistem arkasına sığınarak faaliyet gösterme çabasındadır. Günlük hayatta asla satın almayacağınız ya da alsanız bile belirtilen tutarı ödemeye asla razı olmayacağınız bir kaç tane sembolik ürün gösterirler. Ortada herhangi bir katalog ya da sürekli bir ticari döngü değil, sembolik o ürünün ciddi oranlarda satışı olarak gösterilip aslında bir para döngüsü sistemi olarak karşınıza çıkarlar. Sonuç olarak bizler aslında paranızı alıyoruz ve daha fazlasını veriyoruz değil, tıpkı yasal ve oldukça doğal olan bir ticari faaliyet olan network marketing firmasıyız derler. Sisteme para yatıranlar ise çoğu zaman hüsran ile karşılaşır…

Peki gerçek network marketing firmaları ile titan olarak da isimlendirebileceğimiz network marketing adı altında kurulan firmalar nasıl ayırt edilir?

Aslında makale sırasında işin temel mantığını gayet net bir şekilde anlattık. Sormanız gereken soru bu iş bir para döngüsü mü, yoksa ürün döngüsü üzerine mi kurulu? Sıradan bir saate 50TL vererek mi satın alırım, aynı saati başkalarına bu fiyattan satabilir miyim, yoksa normalde eder fiyatı 50TL iken 2000TLye mi satmam isteniyor? Bir kahveyi ne kadar fiyattan satın alırım, ne kadar fiyata satabilirim? Bir kazak satın aldığımda 100TLye mi satabilirim yoksa 2500TL bana normal mi geliyor! Afaki derecede fiyat farkları zaten bu tarz firmaları belli edecektir. Elbette günlük hayatta her ürünün fiyatı farklıdır. Bu marka farkından ileri gelmektedir. Yine de bizler için afaki farklar oldukça net olarak belirlenebilir. Defactoda bir pantolonu 50TL’ye satın alabilirken Mavide bir pantolona 250TL verebiliriz. Ama biri gelip bu pantolon 3500TL derse durup bir düşünmemiz gerekir. Neden 3500TL?Kendilerini aslında bu kadar net bir şekilde belli etseler de 3500 vereceksin ama 3 kişiye sattığında ben sana 10.000TL vereceğim dediklerinde inanan insanların şunu düşünmesi gerekir: 3500TLye satabilir miyim, bu pantolon bu fiyatı eder mi?

Gerçek network marketing sistemlerinde çoğunlukla bir katalog varken ve katalog içerisinde de onlarca ürün varken; network marketing adı altında çıkan firmalarda genellikle 1-5 civarı ürün görürsünüz. Yani aslında ürün göstermeliktir. Tüm network marketing sistemlerinde ürünlerin satışı ile ilgili bir emek faktörü ön plandayken; ticari faaliyetin sürekliliği oldukça net olarak belirtilmişken network marketing adı altında kurulan firmalarda genellikle paranı yatır, sonra yatarak kazanacaksın gibi imkansız olan ve gerçekçi olmayan durumlar söz konusudur.

Yaptığınız ticari faaliyetin ne olduğunu net olarak bilmeniz gerekir…

Bizler network marketing uzmanı web sitesi olarak sizler için güvenilir ve gerçek network marketing firmalarını web sitemizde detayları ile anlatıyoruz. Web sitemizde olmayan herhangi bir sistem için ise bize yorum yazarak ya da mail atarak sorabilme imkanı tanıyoruz. Bu eşsiz sektörün ismini kirletmeye çalışanlar mutlaka olmaya devam edecektir. Ancak sizler 50 yıldan uzun süredir var olan bu ticari faaliyette çalışma ve kazanç sağlama amacındaysanız mutlaka emek sarfedeceğinizi öncelikle bilmeli, web sitemizden de destek alarak doğru ve güvenilir network marketing sistem alt yapısını kullanan firmalar ile çalışmaya başlamalısınız.

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: