Kendin İçin Bir Şey Yap

490-250Kadın denince akla ilk güzellik gelir.Sonra , yaşı geldiğinde evlenen,anne olan,evin işleri ,cocuğun hatta eşin özel bakımından sorumlu olan kadındır. Yani evin gözbebeğidir kadın. Kadın eli değmeli dedikleri de kadının ne kadar önemli olduğunun başka bir kanıtıdır.

Kadınlar coğu zaman hayatın bu koşuşturmacasında kendini unutur,yani ikinci belkide üçüncü plana atar çünkü fedakar olmaları gerekdiği küçükük yaşdayken öğretilmişdir onlara.Tabi bu durum her kadın için geçerli deildir.Ama ben genelden bahsediyorum,o genelin içine dahil olmuş biri olarak.Bende hayatanı çocuklarına eşine adamış bir kadınım.Bundan şikayetçi deilimde ama bir gün bir arkadaşım “kendin için yaptığın bişe var mı” dedi.Düşündüm gercekden keyif kahvem dışında hiç bişe yapmıyordum kendim için.Alışverişe çıkdığımda ilk çocuklarımın eşimin eksikleri gelir aklıma bana sıra geldğinde ya para az kalır ya da tamamını bitirmişimdir zaten.Geçdiğimiz bayram alışverişide öyle olmuşdu.Sonra düşündüm ben bu kadar değersizmiyim kendime kendim değer vermezke eksik bırakdığım bu yanımı eşimin tamamlamasını beklemşim..Farkında olmadan bu değersizlik hissiyle kendime de eşimle iltişimimede zarar vermişim.Belkide erkelerin biz değerli hissetirmesine bu yüzden gerek duyuyoruz.

Kendin için bu gün bişey yap.Kolu komşu ne der diye düşünme bisiklete binmek istiyorsan bin, kapalı olmak istemiyorsan olma,renkli giyinmeyi seviyorsan giyin. Sen ne kadar dikkat etsende konusmuyormu,hayatı boş olup başkasının hayatını takip eden boş insanlar takma.Kadınsın, güzelsin,değerlisin… Herkesi bir an için unut ve bugün kendin için ne istiyorsan onu yap. Bugün KENDİN İÇİN BİŞEY YAP!

 

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: