KİŞİSEL GELİŞİM

kişisel-gelişim-ve-motivasyon

Kişisel gelişim önemlidir. Bunun için tabi ki çeşitli eğitimler almamız gerekir. Gelişim; yenilenme, bilgilenmek, yeni bilgileri hayatımız da kullanarak ilerlemek demektir. Nasıl giyinmeli, nasıl konuşmalı, vücut dilimizi nerede nasıl kullanmalı öğrenmeliyiz. Hayata pozitif bakmayı, olayları iyi yönden değerlendirmeyi, başta kötü olarak nitelendirdiğimiz olayları fırsata dönüştürmeyi, empati yapmayı, sempati duymayı, objektif analiz yapabilmeyi, büyük resmi görebilmeyi, hayal edebilmeyi, hayalleri nasıl gerçekleştirebileceğimizi,ileriyi görerek büyük düşünmeyi öğrenmeliyiz.

Anlatımlarımızı, istek ve dileklerimizi doğru ve pozitif olarak aktarmayı, aslında ne oldu yu, aslında ne olmak istediğimizi, hangi dallarda yetenekli olduğumuzu anlayabilmeyi öğrenmeliyiz. Bunları yapabilmek içinse doğru yer, doğru kitap, doğru kurs, doğru program hangisi iyi araştırmalıyız. Neden? Çünkü bize has, muhteşem tüketme yeteneğimizle, kişisel gelişim kurslarının, yaşam ve benzeri koçlukların, danışmanlıkların da avam bir tabirle sulandırılmasını başardık. O kadar ciddiyetsiz ve basit hale geldi ki; inanamıyorum. Kısacık bir kurs gören, bir tane kitap okuyan, bugüne kadar varlık gösterememiş kişiler, altın madeni bulmuş gibi bu alana saldırdılar.

Birbirinin aynısı kopya kitaplar, yabancı kaynakların yalan yanlış birleştirilmesi ve kötü çevrimleri ile oluşturulan kitaplar yazdılar, iki basmakalıp tavsiye öğrenen bu kişiler kişisel gelişim uzmanı, yaşam koçu veya danışman olduklarını ilan ettiler. İlk başta tutuldular. Ama daha kendi gelişimlerini tamamlayamadıkları için başvuranlara eksik yanlış bilgiler, öğretiler ve tavsiyelerle; onları da kendilerini de yanılttılar. Böylece aslında toplum olarak çok ihtiyacımız olan bilgiler den, felsefelerden insanları soğuttular. Kişisel fikrim olarak; asla kişisel gelişim den vazgeçmeyin.

Kaynaklarınızı, danışmanlarınızı, kurslarınızı iyi araştırın. Referanslarına bakın, bilgilerini ölçün; kararınızı öyle verin, derim. Kişisel gelişim yolculuğunuz da başarılar dilerim.

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
1Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

One Comment to “KİŞİSEL GELİŞİM”

  1. […] DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN: http://www.networkmarketinguzmani.com/kisisel-gelisim […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: