Nasıl Başarılı Olunur?

Network marketing sektörü de bir çok iş kolu gibi başarıya ulaşmanız için belirli yöntemler içerir. Bu yazıda hangi firmada olursanız olun nasıl daha yüksek gelire ulaşabileceğiniz, network marketing işinde nasıl daha fazla kazanabileceğinizi özetliyoruz.

1- Kararlı Olun

İşe daha başlarken aklınızda bir çok soru işareti olacaktır. Bu doğal bir durum olarak nitelendirilir. Ancak basit bir örnek verelim. Üniversite sınavına hazırlanırken, başaramam, kazanamam gibi cümlelerle beyninizi donattığınızda ne olur? Özellikle sınav dönemi yaklaştığında bu sorular sizde strese neden olur ve başarıdan uzaklaşırsınız. Network marketing sektörü de böyledir. İlk olarak kararlı olmalısınız. Ben bu şirkette başarıya ulaşacağım! Network marketing sektöründe başarılı olacağım gibi cümleler kurup başarıya odaklandığınızda başarıyı kendinize çekmeye başlayacaksınız. Aklınızdaki bütün olumsuz fikirleri çıkarın ve sadece başaracağınıza odaklanın. Bunun basit bir sebebi var! Başarısız olmak için herhangi bir nedeniniz yokken başarısızlık için her zaman bir bahaneniz olacaktır!

2- Sabırlı Olun

Daha ilk okula başlarken hemen yarın çok yüksek gelirlere ulaşacağınız bir işe kavuşacağınızı düşünmezsiniz. Şu an yaptıklarınızın zaten yapılması gerektiğini düşünürsünüz.Bu işte de böyledir. Zaten yapılması gereken ve ekstren bir durum olmayan basit çalışmaları yapmak ile başlamalısınız. Ama bunları yaparken zaman farktörü sizleri yıldırmamalı. Network marketingte nasıl başarılı olunur sorusu sorulduğunda neredeyse bütün kaynaklarda sabırlı olun cümlesinin geçmesi de işte bu yüzdendir. Düzenli bir şekilde çalışma göstermeli ve asla  vazgeçmemelisiniz.

3- Hedef Belirleyin

Network marketing sektörü hayat ile aynıdır. Üniversite sınavına hazırlansanız mutlaka bir hedefiniz olur. Aynı şekilde çocuklarınıza hep bir hedeflerinin olmasını öğütlersiniz. Çünkü herkes bilirki hedefler insanı başarıya çeker. O halde net bir hedefiniz olmalıdır. Başaracağım kelimesini bir hedef olarak saymıyoruz. Daha da netleştirin. 1 yıl sonra aylık X TL gelirim olacak; firmamdaki kariyerim bu olacak şeklinde hedefinizi netleştirin. Bu hedefi belirledikten sonra ise her gün vazgeçmeden bu hedefe ulaşabilmek için çalışmalarınızı sürdürün.

4- Düzenli Çalışmak

Klasik işlerde sabah çok erken saatlerde kalkıp mesai bitimine kadar düzenli bir şekilde çalışılması aşikardır. Her ne kadar bu sektörde zaman özgürlüğü olsa bile işe yeni başladıysanız organizasyonunuzu kurana kadar tam zamanlı bir işte çalışır gibi düzenli olarak çalışma göstermeniz şarttır. Bu süreç içerisinde sabredecek, kararlı olacak, hedefinize doğru ilerlemeye devam edeceksiniz. İşte bu planlı ve programlı çalışma ile her geçen gün nasıl başarılı olabileceğinizi de görmüş olacaksınız. Klasik işlerde görürüz ki, arta kalan zamanını doğru değerlendirenler en başarılıdır. İşimizin hayatla aynı olduğunu söylemiştik. Birileri bu sektörde daha başarılıysa, zaten yapılması gerekeni, yani düzenli bir şekilde çalışıyor, arta kalan vakitlerinde ise öğrenerek, daha fazla çalışarak; ek mesai yaparak başarıya hem daha hızlı ulaşıyor hem de hedefinin ötesinde kazançlara ulaşabiliyor. Yalnızca 1 yıl bile bu düzeni yakalarsanız hayatınızın geri kalanında daha başarılı bir networker olabilirsiniz.

5- Süreklilik

1 yıllık çalışma sonunda herşey bitti mi? Elbette hayır… Bu işteki asıl başarı aylık geliriniz olmadığını zaten o gelirlere ulaştığınızda farkedeceksiniz. Bu aşamadan sonra birçok ekip arkadaşınızın da bu başarıyı tatması için çalışmaya başlarsınız. Ünlü bir iş adamına sormuşlar: Hayatınız boyunca çalışmasanız hem size hem çocuklarınıza yetecek kadar paranız var; neden çalışmaya devam ediyorsunuz? Cevap vermiş: Benim için başarı yalnızca aylık gelirimle sınırlı değil!

Network marketing sektöründe gördüğünüz gibi günlük hayattan çok farklı şeyler yapmaya yada bir dahi olmaya gerek yok. Aslında herkes düzenli bir çalışma ile başarıya ulaşabilir. Ama işin sırrını merak ediyorsanız: DOĞRU FİRMA SEÇİMİ!!!

BAŞARININ ANA UNSURU!

5 Adımda başarılı olabileceğinizi gördünüz ancak yine aynı sektöre baktığınızda birçok kişinin önce başarıp sonra bıraktığını, firma değiştirdiğini, bazı firmaların kapandığını görmektesiniz. O halde başarının ana unsuru nedir? Kesinlikle doğru firma seçimi ve firmanızda KARARLI OLMANIZ! Mesleğinizde ilerlemeniz mümkün. Ancak aynı firmanızda inatla devam ettiğinizde, zorluklarla mücadele ettiğinizde, ekibinizle birlik olduğunuzda kariyeriniz her geçen gün daha da fazla ilerleyecektir. Öncelikle firmanıza kendiniz inanmalısınız. İşe başladıktan sonra isminiz yavaş yavaş tanınmaya başlayacak ve çevrenizde size teklif sunan onlarca networker ve firma olmaya devam edecek. Eğer siz kararlıysanız bu yoldan kimse saptıramaz. Bu yanlış kararla bir çok networker yeni firmasında da başarıya ulaşacağını düşündü ama bir zamanlar verdiği emeğin aynısını sergileyememesi, ekibinden aynı güveni alamaması ile birlikte ismi soldu gitti. Oysa kararlı olmaya devam etselerdi, onlar da aynı şekilde daha da fazla yükselmeye, firmasında daha da fazla yıldızlaşmaya devam edeceklerdi. Kimi insanların isminin firması ile birlikte anıldığını bilirsiniz. İşte bu insanlar kararlı ve başarılı insanlardır. Her zaman örnek gösterilen, değer bulan networkerlardır. Onlara teklif gelmediği için değil, firmalarını sevdikleri, kendilerine, ekiplerine olan güvenleri için vazgeçmezler. Hayattaki fırsatlar asla bitmeyecektir. Önemli olan nasıl başladığınız değil, nasıl bitirdiğiniz!

 

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

One Comment to “Nasıl Başarılı Olunur?”

  1. arkadaşlar doğru sektör doğru firma doğru ürün ve muhteşem kazanç planı için bize ulaşın.05452063496

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: