Network Marketing Firma Seçimi

foriviahayallerinize

Network Marketing’de firma seçiminin önemi bu işteki başarının en büyük sırrı. Her yer networkçü kaynıyorken, binlerce networkçü kendi firmasını övüyorken işe yeni girmek isteyenler hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini bilmiyorlar. Bu yazımızda bir network marketing firmasının hangi özelliklerine dikkat etmeniz gerektiğini anlatıp, bizim tavsiyemiz olan forivia’dan bahsedeceğiz. Yazı sonunda forivia’ya niçin bizim ekibimizle girmeniz gerektiğini, avantajlarınızı anlatacağız. Şimdi sabırlı olun ve bu yazıyı sonuna kadar okuyun…

Her yer network marketing firması. Yüzlerce kişi biz en iyisiyiz diyor, giriyorsunuz ve kimi zaman hüsrana uğruyorsunuz. Bu yüzden biz geçmiş tecrübelerimize de dayanarak birşey gördük ki, bu işteki başarının en önemli aşaması, firmanın ta kendisi! Şimdi size bir kaç madde ile firmada dikkat etmeniz gereken hususları sebepleriyle birlikte açıklamak istiyorum.

1- Firma Kazanç Sistemi: Network marketing sistemlerinde kazanç sistemi aynı gibi görünse de her firma için farklıdır. Üyelik dereceleri, kazanç kolları, puanlamalar elbetteki farklılık gösterir. Kazanç sistemleri firmanın genel sitesinde belirtilir. Eğer size imkansız rakamlar geliyorsa, yani ben bu ciroyu yapamam diyorsanız, daha ılımlı bir firma arayabilirsiniz. Ancak o ciroyu tek başınıza yapmayacağınızı da unutmayın. Network marketing işinde kuracağınız ekip ile cironuz artacak ve üyelik derecelerini aşacaksınız… Kendinize güvenin, ve size en mümkün gelen firmayı seçin.

2- Üretici Firma: Seçeceğiniz firmanın üretici olması büyük önem arz eder. Bunun sebebi stok sıkıntısı ve ürün fiyatlarındaki sıkıntının gerçekleşmemesi. Bir network marketing firmasında binlerce ürün olabilir. Ancak stokta yoksa bu hiçbir işinize yaramaz. Öyle ki ekibinizden satış yapan olmayacağı için kazançlarınız birden düşer ve hüsrana uğrarsınız. Ancak üretici firmada böyle bir sorun yoktur. Çünkü diğer firmalarla olan bazı anlaşmazlıklar olsa bile kendisi de ürettiği için (ki genellikle ürettiği ürünlerin satışları çok kolay olur) sürekli bir stok olur ve stok sıkıntısı yaşamazsınız. Hem de ürettiği malları direkt satacağınız için herhangi bir ücret kesintisi de olmayacağından ürünler daha ucuz, satışı daha kolay olacaktır. Ürünlerin network marketing sistemi için üretilmesinin ayrı bir avantajı ise mecburen kaliteli üretilmesi! Çünkü kaliteli üretmezlerse kısa sürede batacaklarını bilirler, bu yüzden kaliteyi ucuza satmanızda yardımcı olurlar.

3- Şikayet Var! : hepimizin bildiği gibi www.sikayetvar.com sitesi şikayetlerimizi yazdığımız bir platform. Bu sitede tüm markalar hakkında şikayet görebilirsiniz. Arçelikten tutun da Casper’a kadar hatta tur şirketlerine kadar her türlü şikayet bulunmakta. Şikayet ille varsa nasıl kullanacağız? Firmanızı arayın ve şikayetlerin içeriğine bakın. Şikayetlerde iade konusunda sıkıntı yaşanıyorsa, ödeme yapılmıyorsa, o firmadan koşarak uzaklaşın. Bu iki şikayet dışındaki şikayetler genellikle kişilerin kendi yapamadıkları bazı işlemlerle yada kişisel şikayetlerle ilgili olabilir. Kimi zaman sponsorlarına ulaşamazlar, sponsorları ilgilenmez, suçu firmaya atarlar. Bu tip şikayetler elbette seçiminizi etkilemez, çünkü sizin sponsorunuz farklı… Yine de şikayet sayısı ne kadar az ise o kadar iyi bir firma ile çalışıyorsunuz demektir…

4- Üyelik Ücreti: Firmaya başlangıçta bazı network marketing firmaları literatür seti için ve kayıt için bir miktar ücret ister. Elbette tercihimiz üyelik ücreti istemeyen firmalar. Çünkü bu işte risk 0 olmalı. Ancak iş kurduğunuzun farkındaysanız 3-5 liraya takılmayın… Bazı güçlü network marketing firmaları 100lira civarı ücret isterler. Bunlar da da sorun yok. Ancak sizden 1000TL istiyorlarsa, o firma network marketing adı altında kurulmuş trojan bir firmadır, kaçarak uzaklaşın. Genellikle tercihimiz, ilk katalog ücretini ödediğimiz, özetle 5-10 lira ile başlayabildiğimiz firmalar. (Bazı firmalarda katalog ücreti alınmaz ancak katalog gönderimi sırasında gerçekleşen kargo ücretini alırlar. Hani katalog ücretsizdi demeyin, iş kurduğunuzun farkındaysanız 3-5 liralık kargo ücretine takılıp kalmayın)

5- İade: Firma iade kabul etmiyorsa koşarak uzaklaşın!

Sanıyorum bu kadar detay yeterli olur… Şimdi benim önerdiğim firmaya gelelim, hemen ardından kendimden bahsedeceğim…

FORİVİA:

Forivia’ya başladığım ay kazanmaya başladım. Gerçekten hedefleri yüksek bir üretici firma. İlginçtir, herhangi bir sorun yaşayan henüz olmamış. şikayetvar sitesinde herhangi bir şikayet bulunmamakta. Çünkü müşteri hizmetleri gerçekten probleminizi çözüyor. Daha önce birçok firma denedim ancak içime sinen bir firma: forivia!

Üyelik dereceleri, ürün fiyatları gerçekten içime siniyor… Sitenin kullanımı da çok kolay. Bir ev hanımı siteyi kolaylıkla kullanabilir. Borç/Alacak miktarı net bir şekilde görülüyor. Ürünleri bazı firmalarda bulmak problem. Ancak ürün arama kutusu dışında ürün kategorileri öyle düzenli ki aradığınız ürünü kolayca bulabiliyor, ödeme tipi seçimini kolayca yapabiliyorsunuz… Üstelik 3. sipariş’ten sonra önce alıp sonra ödeme fırsatı da cabası…

Ben Kimim ve Sponsorunuz Olmam Size Ne Sağlayacak?

Ben şu an bir işletme bölümü öğrencisiyim. Uzun zamandır network marketing üzerine çalıştım ve birçok firmada farklı üyelik derecelerine ulaştım. Ancak keşke zamanında biri böyle bir yazı yazsaydı da ben araştırmalarımda bu kriterleri görüp en baştan doğru firmayı seçseydim. Doğru firmayı geç bulmam, bu işi çok daha iyi öğrenmeme neden oldu. Bu yüzden kendi ekibimin gelişimine de bir çok sponsora göre çok daha fazla önem veriyorum.

Özellikle ev hanımlarını sürekli aramak, rahatsız edici olabilir. Bu yüzden sürekli aramaktansa online eğitimler yayınlıyorum. www.bayanlarais.org sitesinin kurucusuyum. Burada network marketing eğitimleri yayınlıyorum dilediğinizce faydalanabilirsiniz. O eğitimleri okumanız bu işte hızlı bir şekilde büyümenizde faydalı olacaktır. Eğitim yayınlayabilmek için işi gerçekten biliyor olmak gerekir. İşi bilmeyen bir sponsordan ne kadar destek alabilirsiniz?

Ekibimdeki hevesli olan herkesle birebir destek sağlamam dışında web sitelerim aracılığıyla üyelik derecelerini yükseltmelerine de yardımcı olduğum oluyor… Bu işteki başarınız sizinle sınırlı olmamalı. Ekibinizin başarısı, sizin başarınızı arttıracak. Bu yüzden ekibinin başarısına önem veren bir sponsorum. Öyle ki, siz başlarda ekibinizi kurarken acemilik çekeceksiniz. Bu durumda devreye yine ben gireceğim. Ekibinizin sorunlarıyla da birebir ilgileneceğim. Kimi zaman ekibinizden biriyle telefon görüşmesi yapabilir, bu işi öğrenmelerini sağlayabileceğim gibi size de zaman içinde nasıl öğretmeniz gerektiğiniz hakkında bazı destekler sağlayacağım…

Network marketing bir zincir gibi işliyorsa, tutunduğunuz zincirin güçlü bir zincir halkası olması gerekir…

BİZİMLE HAYALLERİNİZE ULAŞMAYA VAR MISINIZ?

 

 

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

8 Comments to “Network Marketing Firma Seçimi”

 1. Ben de foriviada çalışıyorum gerçekten çok iyi bir firma tüm networkçü arkadaşlara öneriyorum…

 2. Mükemmel bir iş tüm arkadaşlara tavsiye ediyorum ben de…

 3. Arkadaslar, en yeni ve en mukemmel network marketing sirketi LNS dir yani Life Network System… ilgilenenler emailime yaza bilir. basarilar

 4. Forivia en iyi network marketing sistem bence. Süper ötesi fırsatları var. Herkese tavsiye ediyorum…

  http://www.bayanlarais.org

 5. Merhabalar Network Marketing konusunda gerçekten çok dikkatli olunması gerektiğini düşünenlerden biriyim. Zira günümüzde para kazanma ve ek işler yada network marketing konularında herkes bişeyler yazıyor çiziyor konuşuyor ama gerçeği söylemek gerekirse bunların çok az bir kısmı harcanan emeklerin gerçek karşılığını verebiliyor. Kendimden örnek vermek gerekirse ben bu işlerde tam tamına 7 yılımı harcadım ve neredeyse bütün network marketing firmalarını, affiliate firmalarını vs hepsini inceledim ve bunlar hakkında bilgiler tecrübeler kazandım. Peki bu tecrübeler nedir dersek, benim en önemli tecrübem doğru zamanda doğru iş yapmak oldu.Evet doğru zamanda doğru iş kavramı gerçekten çok önemlidir ve aslında bu işlerin can damarı niteliğindedir. Doğru zamanda doğru işlerin neler olduğunu görmek aslında çokta zor değildir ama bu konularda internetin bilgi çöplüğü haline gelmesinden dolayı insanlar artık doğru bilgilere erişmekte çok zorluk yaşıyorlar. Bu zorlukları en çok yaşayanlardan biride bendim ama baktım ki her kafadan bir ses çıkıyor ve işler iyice içinden çıkılamaz bir hale geliyor, işte tamda bu noktada mantığımı harekete geçirdim ve kendi mantığım doğrultusunda arayışlara başladım. Önce doğru zamanda doğru işlerin neler olabileceğini düşündüm ve şöyle bir gözümü açıp etrafıma baktığımda artık ticaretin büyük bir çoğunluğunun internet ticareti yani E TİCARET haline geldiğini gördüm. Burdanda anladım ki internet ortamı bu kadar gelişmişken ürün alıp satmaya yönelik klasik networkler aslında pekte mantıklı değil ve hatta insanlar artık bu işlerle uğraşmaktan sürekli ürün alıp satmaktan veya sürekli birilerini davet etmekten bıkmış durumda. Tamda bu noktada ben öyle bir şey yapmalıydım ki hiç ürün alıp satmadan internetin tüm nimetlerinden faydalanarak hem NETWORK MARKETİNG hemde E TİCARET yapabilmeliydim.. Bu arayış içindeyken şimdiki işimle tanıştım ve gerçekten aradığım bütün kriterlere uygun tamda bana göre bir iş olduğunun farkına vardım. ve artık hepsiburada, morhipo gibi içinde onlarca kategoride onbinlerce ürün bulunan bir e ticaret sitem var depo, sipariş, iade ürün takibi vs hiçbir angarya ile uğraşmıyorum ben sadece kendi sitemi tanıtıyorum ve kazanmaya odaklanıyorum ve bunun yanındada yine internet ortamında bu işi para kazanmak isteyen dostlarla paylaşarak onlarında kazanmalarını sağlıyorum ve bu sayede organizasyonumla birlikte hem network marketingten hemde e ticaretten beraber kazanmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Benim için doğru zamanda doğru iş çağımızın sektörleri olan network marketing ve e ticaret ve bu iş sayesinde hem e ticareti hemde network marketingi sekronize olarak yapabilme imkanı buldum. BU İŞ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTEYENLEREDE YARDIMCI OLMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYARIM. BENİM İÇİN BU DÜNYADAKİ EN GÜZEL ŞEY BİRİLERİNE FAYDALI OLARAK KAZANMALARINI SAĞLAYIP ONLARIN YÜZLERİNDEKİ TEBESSÜMLERLE MUTLU OLABİLMEKTİR. EL ELE VERİP BERABER KAZANMAKTAN DAHA GÜZEL BİR DUYGU YOKTUR BENİM İÇİN.
  HERKESE SAYGILAR SELAMLAR HURMETLER VE BOL KAZANÇLI GÜNLER DİLERİM…

  İRTİBAT : 0542 401 23 69

 6. Merhaba ben bu firma ile ilgileniyorum. Fakat bazı şeyler öğrenmek istiyorum. Mesela başlangıç ücreti nedir ve nasıl vericem? Birde puanlama sistemi nasıl kısa bir bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ederim

  1. Giriş ücreti yok. Ortalama 6TL 1 puana denk geliyor… her ay alışveriş yapma zorunluluğu yok… sınırsız yatay ve dikey kademelerden kazanırsınız…

 7. benim LNS DE Üyeliğim var nasıl kullanabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: