Network Marketing – İşe Başlangıç 1

İşe Başlangıç-1
Network Marketing Sisteme Hoş Geldiniz

Değerli Network Marketerlar;
İşe Başlangıç eğitimleri, sizin network marketing işinde hızlı bir gelişim sağlamanız ve işi öğrenmeniz için hazırlanmıştır.
Bu eğitimleri Bayanlara İş Organizasyonu bünyesinde tavsiye edilen tüm network marketing firmaları için kullanabilirsiniz. Eğitimlerde anlamadığınız herhangi bir hususta lütfen sponsorunuzla iletişime geçiniz.

 

Kimileri bu işte çok konuşmak, başarı getirir düşüncesine kapılır. Aslında doğru olan bunun tam tersidir. Öncelikle doğru iletişim sağlanmalıdır. Bu da dinlemekle mümkün olacaktır. Karşımızdakini sadece dinleyerek sorunlarını anlarız ve sorunlarına göre doğru cevaplar üretiriz. İhtiyaçlara hitap edebilmeniz için öncelikle dinlemeyi öğrenmeniz gerekmektedir.
İhtiyaçlara odaklanın. Herkesin ihtiyacı farklıdır. Dinlemeyi öğrendikten sonra karşıdaki bireyin ihtiyaçlarını fark edeceksiniz. Bu ihtiyaçlara cevap verebilecek anlatımlar yapmalısınız. Para kazanmaya ihtiyacı varsa, bu doğrultuda sohbeti yönlendirebilirsiniz. Ya da kullandığı herhangi bir üründen memnun değilse ve aynı türden bir ürün firmanızda mevcutsa, bu ürünü önerebilirsiniz.
İhtiyacı olmayan bir ürünü kimse satın almak istemez. Sadece nezaket gereği sizi dinlerler. Konuşma sonunda da ihtiyaçlarına hitap etmediği için satın almazlar. Ancak ihtiyaçlarına hitap ediyorsa elbette denemek isteyecekler.
Bir network marketing ağı kurarken Eğitim-2’de anlatılacak olan doğrultuda isim listesi yapmanız istenecek. Bu isim listesindeki adaylarınızı kategorilere ayırmalısınız. İhtiyaçlara hitap edeceğinizden müşterilerinizi yada temsilci adaylarınızı da kategorilere ayırmalısınız. Böylece kişiye özel anlatımlar yapabilirsiniz. Hatta aynı gruba giren kişileri bir ev toplantısına çağırabilir ve o gruba özel anlatımınızı yapabilirsiniz. Böylece tek tek anlatım yaparak vakit kaybetmiş olmazsınız. Ev toplantılarında insanlar yalnız olmadıklarını gördüklerinden olumlu cevap alma ihtimali daha yüksektir.

 

Bir kategorilendirme örneğinde bulunacak olursak:

 • İşinden memnun olmayanlar
 • İşi olmayanlar
 • Ek gelir arayanlar
 • Lider ruhlu kişiler
 • Hayat standardı düşenler
 • Borcu olanlar
 • Kendini geliştirmek isteyenler
 • Alışveriş yapmayı sevenler
 • Çok çalışmayı sevenler

Yukarıdaki maddeler ve sayamayacağımız bir çok maddelerle kişileri kategorilere ayırmak mümkündür.

 

Network Marketing işindeki amacınız nedir?
“Hemen bir ekip kurmalıyım. Ekibime adam bulabilmem için çevremdeki insanlara saldırmalıyım. Yalvararak üye yapmalıyım” diye mi düşünüyorsunuz? Eğer böyle düşünüyorsanız, network marketing işini kesinlikle yanlış anlamışsınız. Bu işte çevrenizdeki insanlara bir iş imkanı sağladığınız için yardım ettiğinizi unutmamalısınız. Bu yüzden “çevremdeki kişilere mükemmel bir iş fırsatı sunuyorum” diye düşünmelisiniz. Eğer doğru adımları atarlarsa, sizin sayenizde ömürleri boyunca kazanacakları bir gelire sahip olabilirler.

 

Her işte olduğu gibi bu işte de büyüyebilmek, yüksek kariyerlere erişebilmek için her gün çalışmanız gerekmektedir. Çalışmalarınızı düzene sokmalısınız. Part time yada full time çalışanlar, kendilerine özel program yapabilirler. İlerki eğitimlerimizde program örneklerinden bahsedeceğiz.

Bu işte vazgeçmeden, sabırla çalışanların kazanabileceğini de hatırlatmak isteriz. Unutmayınki; Sabır, Kazancın Anahtarıdır…

 

İşinizi sunmak için uygun zamanı beklemek çok önemlidir. Bunun için: “Ee, işler nasıl gidiyor?” sorusu kaçırılmayacak bir fırsattır. Bu soruya vereceğiniz cevap altın değerindedir. İlginç ve ihtiyaçlara hitap edici cevaplar vermeniz tavsiye edilmektedir. Vereceğiniz cevapla karşınızdaki kişiyi merak ettirmelisiniz ve detayları sormasını sağlamalısınız. Söze «Bugünlerde harikayım. Mükemmel bir iş fırsatı ile karşılaştım.» cümlesi ile başlayabilirsiniz. Cevap verirken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar:
Doğal ve Samimi Olun. Acele etmeyin ve heyecana kapılıp birden işi anlatmaya çalışmayın. Karşınızdaki kişiye mükemmel bir iş fırsatına davet edeceğinizi aklınızdan çıkarmayın.
Onu faydanın içine alın. Sohbet esnasında sorunlarını ve ihtiyaçlarını göreceğiniz için bu işin niçin yapması gerektiğini ve yapabileceğini fark etmesini sağlayın.

 

İşinizden bahsederken aşırı bilgi vermekten kaçının. Siz onların ihtiyaçlarına hitap edecek cümleler kurmaya başladıktan sonra onlar, merak edecekler. Nasıl bir iş, ne yapıyorsun, hangi firma gibi sorular yöneltecekler. Onun merakını tamponlayın. En iyi merak tamponlama cümlelerinden bazıları; “Görüyorumki bu iş senin de dikkatini çekti. Ancak bu kadar önemli bir işi ayaküstü anlatmak doğru olmaz.”
Yada; ” ilk duyduğumda ben de en az senin kadar heyecanlanmıştım. Gördüğün gibi bu işi yapıyorken bile hala heyecanım geçmedi. Ancak bu kadar önemli bir işi ayaküstü anlatmaya kalkarsam bir çok önemli noktayı anlatmayı unutabilirim.” Deyip davet aşamasına geçebilirsiniz.

 

Davet ederken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır.
2 farklı tarih sunun. Senin için Salı 14:30 mu uygun, yoksa Çarşamba 20:15 mi gibi randevu tarihi sunduğunuzda bahane gelmesi durumunda 3. vereceğiniz tarih tek tarih olmalıdır. O halde Cuma 17:30. Çok fazla ileri tarih vermemeniz tavsiye edilir. Heyecanın ve merakın en yüksek olduğu anlar, olumlu cevabın alınma ihtimalinin yüksek olduğu anlardır. İstersen yarın akşam 20:30’da bir ev toplantımız var. Bu toplantıya katılabilirsin. Merakı tamponladıktan sonra muhakkak iş anlatımı için net tarihli bir randevu almalısınız. Tamam daha sonra sana anlatırım gibi cümlelerden kesinlikle kaçının.
Tam saatler, gecikme ihtimalinin yüksek olduğu zamanlamalardır. Bu yüzden buçuklu hatta 20:15 gibi daha detaylı saatler vermeniz tavsiye edilmektedir.
Görüşmenin ortalama ne kadar süreceğini bildirin. Böylece gün içerisinde çok fazla vaktini almayacağınızı, başka işleri varsa onlara da yetişebileceğini belirtmiş olursunuz. Böylece, tamam o zaman 14:30 iyi çünkü akşam 5’te ’de işim vardı diyecektir.
İş anlatımında dikkat etmeniz gereken hususları eğitim 3’de öğreneceksiniz. Ancak eğer mümkünse ilk ev toplantılarınızda sponsorunuzdan destek almanız önerilir. Eğer mümkün değilse sponsorunuzla telefonda iletişime geçin ve toplantıdan önce ve sonra yapacaklarınızı ve yaptıklarınızı bildirin. Böylece sizden daha deneyimli olan sponsorunuzun tavsiyelerini de alabilirsiniz. Görüşmeden önce ihtiyaca hitap edecek şekilde bir prova yapmanız da çok önemlidir.

 •  SİTEMİZDE BU EĞİTİMİN VİDEO EĞİTİMİ BULUNMAKTADIR!

UYARI: Site içeriğimiz telif hakları 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Site içeriklerimizin kopyalanması durumunda tazmin edilecek zarardan doğan kaybı içeriklerimizin kopyasının tespit edilen siteler ödemekle yükümlüdür. Site yazarlığında IP ve ID adreslerinizin de kaydedildiğini hatırlatır ve emek hırsızlığının önüne geçmek için yayınlarımızı koruma altına aldığımızı belirtir, gerekirse bu uyarının davada delil olarak sunulabileceğini hatırlatırız.

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

5 Comments to “Network Marketing – İşe Başlangıç 1”

 1. Süper bir eğitim serisi.

 2. […] ısındırmak için bazı özet bilgiler verilmiştir. Eğitimin yazılı metnine ulaşmak için BURAYI […]

 3. […] ısındırmak için bazı özet bilgiler verilmiştir. Eğitimin yazılı metnine ulaşmak için BURAYI […]

 4. güzel bir yazi sagolun kolay gelsin

 5. […] ısındırmak için bazı özet bilgiler verilmiştir. Eğitimin yazılı metnine ulaşmak için BURAYI […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: