Network Marketing – İşe Başlangıç 3

İşe Başlangıç-3

TOPLANTI & İŞ SUNUMU

Davetimizi yaptık. Şimdi daha önemli olan bir aşamadayız. Bu videoda davet aşamasından sonra ne yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
İlk adımınız doğru bir iş anlatımı yapmaktır. Bunun için atacağınız ilk adım çok önemlidir. Merakına değecek şeyler dinlemek isteyeceklerdir.

İlk olarak kişiye özel sunumunuzu hazırlamanız gerekmektedir. Çünkü karşıdaki kişi mükemmel olan işimizden önce, bu işin kendisine hitap edip etmediğine, kendi ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığına dikkat edecektir. Bu yüzden ilk 2 dakika içinde onu dinlemeye teşvik edici sözler söylemeniz gerekmektedir. Kurcağınız cümlelerle ona dinlemeye değer bir iş fırsatı olduğunu anlatmalısınız. Bunun için de önceden hazırlıklı olmak en önemli şarttır. Toplantıdan önce kuracağınız cümleleri planlamanız toplantı sırasında bir çok önemli noktayı unutmamanızı sağlayacağı gibi direkt ihtiyaca hitap etmenizi de sağlayacaktır.

İhtiyaçlara hitap için onun ihtiyaçlarını bir kağıda yazın. Ve bu işin bu ihtiyaçlara nasıl çözüm olabileceğini düşünüp cevaplarını altına yazın. Sunumunuza bu cevapları ekleyin. Böylece o sorununu sormadan siz cevabını vereceksiniz ve bilinç altında «tam bana göre bir iş» diyecektir.
Sorabileceği tüm soruları düşünüp bir kağıda not alın. Daha önceki sunumlarda karşılaştığınız soruları da bu kağıda yazmalısını. Cevaplayabildiklerinizi cevaplayın. Cevabını bilmediğiniz her soruyu mutlaka sponsorunuzu arayıp sorun.

2-3 kez yapacağınız sunumu tekrarlayın. Baştan sona karşınızdaymış gibi anlatın. Hatta mümkünse evde birine bu sunumu yapın. Ancak prova yaparken birine anlatacaksanız işinizi önemseyen ve size inanan birine yapmalısınız. Aksi taktirde sunumdan önce moralinizi bozacak davranışlarla karşılaşabilirsiniz. Bu da asıl sunumunuzu olumsuz yönde etkiler. Eğer işinizde eşinizle çalışmıyorsanız evin bir odasında yalnız başınıza karşınızda biri var gibi sunum çalışması yapmanız önerilir.

Kendinizi sunum için hazır hissettiğinizde sunum materyallerinizi ve kayıt formunuzu hazırlayın. Böylece sunum olumlu biterse anında kayıt işlemini yapabilirsiniz.

Sunumdaki ilk cümleleriniz direkt ihtiyaca hitap etmelidir. Karşınızdaki kişi niçin bu sunumu dinlemesi gerektiğini ilk cümlelerinizden anlayacak ve merakı biraz daha tamponlanacak. Böylece sunumunuzu baştan sona dikkatle dinleyecek. Sunum tarihi gelene kadar merakı ve heyecanı dinmiş olabilir. Siz bu heyecanı tekrar uyandırmalısınız.

Örneğin; «Senin kendi işine sahip olmak istediğini biliyorum. Ancak daha önce yaşadığın talihsiz olaylar, ağır vergiler, yüksek yatırımlar ve risklerin seni engellediğini hatırlıyorum. Aslında bu sunumdan sonra vergi masraflarına katlanmadan, çok ciddi yatırımlar yapmadan ve risk almadan kendi işine sahip olabileceğini öğreneceksin. Üstelik kuracağın ağ ile sen insanların para kazanmasına vesile olurken bile kazanabileceğini öğreneceksin. Şimdi dilersen seni daha fazla heyecanlandırıp meraklandırmadan en baştan detaylarıyla işimizi anlatmaya başlayalım.» dediğinizde ihtiyacına hitap ettiğinizden dikkatle dinlemek isteyecektir.

Bu yüzden sunuma başlamadan önce bir iki cümle ile onun merakını tamponlamanız sunum için faydalı olacaktır.

Ev toplantılarında ve iş sunumlarında dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de gereksiz ikramlardan kaçınılmasıdır. Unutmayınki yemeklerinizi yemeye değil, işinizi öğrenmeye geldiler. Başka günlerde sürekli gidip gelen bir arkadaşınız olabilir. Ancak o gün size geliş amaçları ev oturması değil, iş toplantısıdır. Bu yüzden çay ve bisküvi yeterlidir. Konuyu harika yemekleriniz üzerinde değil, işiniz üzerinde toplamalısınız.

Sunum sırasında işinizi destekleyici materyaller kullanmak da çok önemlidir. İşinizle ilgili görsel tablolar, resimler hatta mini videolar seyrettirmeniz doğrudur. Ancak uzun iş planı videosunu sizin yanınızda seyretmesinin hiçbir anlamı yoktur. Aksine sıkılacaktır Birebir görüşmenin asıl amacı kişiye özel anlatım olduğundan iş planı sunumunu evde de seyredebilir. Siz bu işle ilgili ona hitap eden mini videolar bulabilirseniz anlatımın sıkıcı geçmemesi için ara ara seyrettirebilirsiniz.

Ürünlerin kalitesini anlamaları için mini bir tanıtım bile yapabilirsiniz. Evinizde ürünleri kullandığınızı gördüklerinde ürünlere olan güvenleri de artacaktır.

Ürün katalogunu göstererek ürün çeşitliliğini belirtebilirsiniz. Ancak katalogdaki fiyatların satış fiyatı olduğunu, sizin bu ürünleri daha ucuza aldığınızı da kesinlikle belirtin.

Sunum sonunda cevap beklemek elbette hakkınız. Ancak önüne birden tamam anlattım bitti şimdi şu formu doldur demek yerine, eğer sen de bu mükemmel iş fırsatından faydalanmak istiyorsan ekibimize katılabilirsin. Böylece işe başlangıçta ücretsiz eğitimlerden yararlanabileceksin. Bu da senin bu işi kısa sürede öğrenip kendi eforuna bağlı olarak belki benden kat kat fazla kazanmanı sağlayacak! Diyebilirsiniz.

Bu işte ilk giren çok kazanır mantığının işlemediğini açıkça anlatmalısınız. İlerki eğitimlerimizde bu konudaki videolarımızı da seyredeceksiniz.

Şimdi bu iş planı ilgini çektiyse, ki gülümsemenden öyle anlıyorum, elimdeki bu formu doldurarak ilk adımı atabilirsin dediğinizde açıkça kayda davet etmiş olacaksınız. Eğer kaydolmak istiyorsa formu sunun ve doldurmasında yardımcı olun. Kaydı aynı gün içerisinde sisteme işleyin. Eğer sonuç olumsuz olursa suratınızı düşürmeyin. Unutmayınki siz ona bir iş fırsatı sundunuz. Kabul etmek yada etmemek onun tercihinde. Başka bir deyişle yardımınızı almak yada almamak ona kalmış. Siz o olsun yada olmasın bu sistemden nasıl olsa para kazanacaksınız. Listenizde daha bir çok kişi var!

İşe başlangıç eğitimlerini tamamladığınız için tebrik ederiz. Eğer anlatılan tüm adımları uygularsanız mükemmel bir başlangıç yapmış olacaksınız. Şimdi işinizi büyütmeyi öğrenmeye başlayabilirsiniz. İş geliştirme eğitimlerinde ekibinizi eğitmeyi, yönlendirmeyi öğreneceksiniz. Ancak iş geliştirme eğitimlerine başlamadan önce sıradaki eğitimimiz olan HAREKETE GEÇMEK eğitimimizi inceleyiniz. Böylece kendinizi motive etmiş olurken bir an önce harekete geçmenin önemini de anlamış olacaksınız.

Harekete Geçmek İçin Neyi Bekliyorsunuz?

 

UYARI: Site içeriğimiz telif hakları 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Site içeriklerimizin kopyalanması durumunda tazmin edilecek zarardan doğan kaybı içeriklerimizin kopyasının tespit edilen siteler ödemekle yükümlüdür. Site yazarlığında IP ve ID adreslerinizin de kaydedildiğini hatırlatır ve emek hırsızlığının önüne geçmek için yayınlarımızı koruma altına aldığımızı belirtir, gerekirse bu uyarının davada delil olarak sunulabileceğini hatırlatırız.

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

3 Comments to “Network Marketing – İşe Başlangıç 3”

  1. […] başlayanlar için ilk adımlar anlatılmıştır… Eğitimin yazılı metnine ulaşmak için BURAYI […]

  2. […] başlayanlar için ilk adımlar anlatılmıştır… Eğitimin yazılı metnine ulaşmak için BURAYI […]

  3. […] başlayanlar için ilk adımlar anlatılmıştır… Eğitimin yazılı metnine ulaşmak için BURAYI […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: