Network Marketing Sisteminde Sponsor

sponsorNetwork Marketing Sisteminde sponsor en çok duyduğunuz ve en önemli kavramdır.Network Marketinge ilk başlangıcım farkında olmadan 1997 yılında global bir besin takviyesi firması ile olmuştu.Bu malum firmaya davet eden bayanlar bize sadece giriş paketini aldırmaya odaklayarak,paketi aldırmışlardı.Fakat sonrasında aradan 1 ay geçmedi ki biz o işi bıraktık.O zamanlar inanın yaptığım işin network marketing diye belirtilen bir pazarlama işi bile olduğunu bilmiyordum.

 

O zamandan 2007 yılına kadar yani 10 yıl o sektörden ve network marketingten uzak durmuştum.Belkide 10 yıllık o dönemde aile işi yapmamız ve işlerimizin iyi olması dolayısı ile rahat olduğumdan ekstra bir arayış içinde değildim.Network marketinge tekrar başladığımda yine aynı sorunu yaşadım,sponsor sorunu,kendi kendime dedim ki;bir insan neden sponsora ihtiyaç duyar ki,bunu kısaca anlatalım.

 

 

Klasik iş hayatımız da yaptığımız işin muhakkak eğitimini almışızdır.Eğitim derken illaha okul okumak değil,çıraklıktan başlayan bir süreç ya da aynı işi yıllarca yapmanın verdiği tecrübe,bu işleri öğrenirken ya da okurken muhakkak bir eğitimen,bir üst yöneticiden bu bilgileri edinmişizdir.

 

Network Marketing sektöründe işte gerçek sponsorun yapması gerekende tam olarak bu görevi üstlenmektir.İyi bir sponsor seçimi yapmak ,ondan edindiğiniz bilgilerle sizi de iyi bir sponsor yapabilir.Eğitimli olan,bilgili olan geleceğe yönelik hedefleri olan,size de hedef koyan ve en önemlisi siz le birer bir iletişimde olan bir sponsor seçimi network marketing işinizi büyütmenin ilk adımıdır.

 

 

Birde diğer taraftan maalesef ben bunlara cahil diyorum,cahil bir kesim ve bunların içinde kendilerini lider olarak da tanıtan cahil bir kesim ise sponsorsuz üye olmayı tercih ediyorlar.Şunu unutmayın arkadaşlar sponsorsuz kayıt olduğunuz da hiç bir doğrudan satış firması size ekstra bir kazanç kapısı ve planı sunmaz.Sizin hedefleriniz yine aynı olur yine aynı kazanç planı ile çalışırsınız.Fakat bir sponsor seçtiğinizde size destek olacak yardımcı olacak ve sizi tek başınıza bırakmayacak bir çalışma sistemine girmiş olursunuz.

 

 

Son olarak network marketing sektörüne girmek isteyen arkadaşlarıma nacizane tavsiyem,herhangi bir siteden gelen linkle tıkladığınız da internette açılan forumlarda sponsor kısmı dolu ise o kişinin sponsorluğu ile üye olun.Aynı şekilde size bu işi mahallenizde bir arkadaşınız tavsiye ettiyse aynı şekilde onun sponsorluğunda sisteme katılın.Eğer direkt şirkete üye olarak kimse ile muhattap olmam diyorsanız yanılırsınız,merak etmeyin network marketing sisteminde ast üst ilişkisi yoktur.Herkes bağımsız birer temsilci dir.Son olarak iyi bir sponsorun hiç bir zaman zararı olmayacağını hatta sizi de iyi bir sponsor yapacağını ,network marketing sektörüne giriş yapacak arkadaşlara bu konuya çok dikkat etmeleri gerektiğini söylemek istiyorum.

 

 

Saygılarımla

Fatih Yavuz

Kaynak:  http://www.networkmarketingturkiye.com/networkmarketingsponsor.html    ( Emeğe olan saygımızdan sitemizde olan makalelerde alıntı içeriklerde orjinal içerik kaynağı belirtmeyi benimsiyoruz. )

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

One Comment to “Network Marketing Sisteminde Sponsor”

  1. Emege Saygınız İçin teşekkür Ederim.Başarılı makalelerinizin daim olmasını dilerim.Sitede ki bilgiler içinde ayrıca teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: