Network Marketingte Sadakat-Başarı Dengesi

Network Marketing sektöründe hizmet veren hangi firmada çalışıyor olursanız olun bu makale ile başarının en önemli aşamasını öğrenmiş olacaksınız. Formül ise çok basit. Başarı=Sadakat

sadakat başarı

Başaramayanlar genellikle en kolay yöntem olan firmayı suçlamayı tercih ederler. Günlük hayatta da böyle değil mi? Dersinden zayıf alan bir öğrenci ne zaman kendini suçladığını gördünüz? Ya öğretmeni suçludur, ya da eğitim sistemi! İş hayatında da benzerlikler görürüz. Suçlamak kendimizi aklamanın en kolay yolu olduğu için ya sponsor suçludur, ya da firma!!! Peki gerçekte başaramayanların başarısızlık sebebi nedir?

Nasıl ki herkes iyi bir avukat, iyi bir doktor ya da iyi bir öğretmen olamayacağı gibi aynı şekilde iyi bir networker da olamayabilir. Çünkü ne olursa olsun her mesleğin ayrı kişisel özelliklere ihtiyacı vardır. En iyi olamayabilirsiniz. Ancak bu makalede en iyi olmayı değil, başarıya nasıl ulaşacağınızı ve başaramayanların neden başaramadım sorusunun gerçek cevabını öğreneceksiniz… Bu soruların cevabını öğrenmek için sabırla okumaya devam edin…

İşe yeni başladığınızda siz de herkes gibi eşit şartlarla başlayacaksınız. İşe devam ederken eşit şartlara sahip olacaksınız. Elbette ekibinizin kalitesi başarıya ulaşma hızınızda bir etken olacaktır ancak en önemli etken sabrınız ve azminiz olacağı çok açık. Başlangıçta başarıya ulaşmak için emek sarfetmeli ve sabretmelisiniz. 1 günlük 5 günlük ya da 1 aylık bir çalışmadan bahsetmiyorum. Hedefiniz ne kadar büyükse o kadar sürelik bir çalışmadan bahsediyorum.

Sadakat mi Başarı Getirir Herşeye Evet Demek mi?

İşe başladıktan sonra herhangi bir çalışma yapmayan ve hatta öğrenmeyi bile reddeden insanlar görürsünüz. Firmasıyla herhangi bir bağ kurmaksızın gelen her teklife evet deyip sürekli firma değiştirir, bir karar kılmadan bir gün A firmasında bir gün B firmasında çalışma yaparlar. Kısacası sadakatsizdirler. Bir süre sonra A firmasındaki bir kişinin hızla yükseldiğini görürler. Bir çok bahane ile gelmeye başlar ve A firmasında ben başaramadım çünkü benim ekip liderlerim onunki gibi değil demeye başlar. Suçlayabilecek en yakın kaynak sponsorlarıdır… Bir süre sonra B firmasını da suçlamaya başlar. C firmasını duydum, orada başarmak daha kolay diyorlar demeye başlar. Değil C; Z firmasını bile denese sonuç değişmez. Son olarak sektörü suçlar. Network Marketing sektöründeki binlerce kazanan bir yana, onlarca kendini kanıtlamış firmayı farklı şekillerde suçlayarak kendi başarısızlığının sebebini sektörde bulur…

Peki A firmasındaki diğer kişinin başarı sırrı neydi? Daha mı yetenekli? Ayrıcalıklara mı sahip? Firma sahibi akrabası mı dersiniz? Net olarak göreceğiniz şudur: A firmasına SADIKTIR! Hedefini belirlemiş ve bu hedefi oldukça nettir. Hedefine ulaşmak için türlü zorluklarla karşılaşacağının da farkındadır. Yine de gün aksatmadan çalışır, öğrenir, öğrendiklerini öğretir, çalışmaya devam eder ve hiçbir bahanesi olmaksızın her gün çalışmaya devam eder. Kendi çalışmalarını tartar ve farklı teknikler geliştirmeye başlar. Başaranları örnek alır, inceler ve başaranların tekniklerini uygulamaya çalışır. Ama hergün dener, pirinç tanesi kadar bile yol alsa, sonunda hedefine ulaşacağını bilir.

Bir süre sonra hızlanmaya başlar. Adımlarını daha uzun atar ve başarabildiğini görür. Gelen teklifleri bir kenara bırakıp hedefine sıkıca sarılır ve firmasına olan sadakatiyle ekibine örnek olur, hemen ardından ekip sadakati başlar. Bu ekip sadakati ekibin firmaya olan sadakatini başlatır ve başlangıçta pirinç tanesi kadar ilerlemiş diğer ekip arkadaşları da hızlı adımlarla ilerlemeye başlar. Sonuçta kendisi kat ve kat hızla hedefine ilerler. Sonuç kaçınılmazdır. BAŞARI!

Yukardaki resim aslında herhangi bir görsel olarak seçilmedi… Bizler network marketing işine girdiğimizde özgür olduğumuzun farkındayızdır. Ancak başarı henüz özdür değildir. Firmamıza ne kadar bağlı kalırsak başarımız da o kadar su yüzünde kalır. Firmamızı terk ettiğimiz an o firmada olan başarımız da kaçınılmaz olarak su altında kalacaktır. Bu dengeyi firma ya da ekibiniz değil, sadece siz bozabilir ya da sağlayabilirsiniz. Firmanıza bağlı kaldığınız sürece başarınız da her zaman göz önünde olacaktır. Ve ekibiniz büyüdükçe dengeyi bozmadan başarıya adım adım yaklaşabileceksiniz. Sonuçta ekibinizle bu dengeyi sağladığınızda başarıya ulaşabileceksiniz… Her bir ekip üyeniz bir tüğ tanesi ağırlığında bile olsa birgün başarıya ulaşmanız için yeterli ağırlığı sağlayacak.

Kimi zaman ise ben çok emek verdim ancak başarıya ulaşamadım diyenleri duyacaksınız. Elbette bazı kişiler öylesine sadıktırki olduğu yerde sabit durmakta da olsa bir türlü başarıya ulaşamaz. Yine tıpkı resimdeki gibi! Başarısızlığın sebebi ile başarıya ulaşamamak tamamen farklıdır. Çünkü başarı size gelmeyecek. Siz adım adım ona doğru ilerlemelisiniz. Mutlaka bu dengenin sağlanması gerekir ve ekibinizin gücüyle ilerleyebileceksiniz. Oysa herhangi bir ekip çalışması yapmazsanız, ilerlemeniz de mümkün olmayacak… Yapmış olduğunuz ekip çalışmalarındaki kayıplarınız kapatılmazsa ilerleyemeyeceksiniz ve hatta bazen bu kayıpları kapatmak için bir adım geri gittiğinizi farkedeceksiniz. Önemli olan istikrar. Sabırla nasıl ilerlerim diye kendinizi sorgulamak ve hız kesmeden, ümitsizliğe kapılmadan ilerleyebilmek. Farklı teknikler kullanarak başarıya ulaşmak! Bu tekniklerin neler olabileceğini merak ediyorsanız takipte kalın!

İlerleyen zamanlarda bu tekniklerle ilgili yine farklı makaleler ve eğitim videolarımız devam edecek…

Sizin başarı sırrınız nedir? Aşağıdaki yorum alanından paylaşabilirsiniz…

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: