Zahmet

başarı-banner

Zahmetsiz başarı olmaz! ‘Ne yani acıyı sıkıntıyı kabullenmek mi gerekiyor’ diye itiraz etmeyin hemen. Etmeyin, çünkü ben bu hatayı yaptım, olaya çok sığ baktığım zamanlarda. Bakış açımın değişmesi, ufkumun açılması vahiy yoluyla gelmedi bana elbette. Kaybettiklerimin, kaçırdıklarımın ve yanlışlarımın sonuçlarıdır hayatı şu andaki algılama şeklim. Öğrendiklerimden biri de zahmetin ne kadar güzel olduğudur.

Her zaman düşülen yanlıştır,  kişinin kendi bulunduğu şartlardan daha iyi şartlara sahip olanlara imrenmesi. ‘Neden ben değilim’ demek. Evet kabul ediyorum ki bazılarımız şartlar gereği birçok insandan daha iyi koşullarda bulunabiliyor. Fakat bulunmak demek devam etmek anlamına gelmiyor ki. O, bizden daha şanslı dediklerimizin de zahmet gerektiren durumları var. Sadece biz kendi penceremizden bakıp göremiyoruz. Hep dışardan bakmaya alıştığımız için!

Öyle ya da böyle hayat herkesin payına düşeni sunuyor ve biz bu payı kendi dünyamızda şekillendiriyoruz. İşte burada başlıyor bizim görevimiz. Elimizdeki payın bize getirisini-götürüsünü biz belirliyoruz.

Çıktığımız bu yolda zahmet yoksa başarı yok, zahmet yoksa kazanç yok, zahmet yoksa eş-dost yok, zahmet yoksa mutluluk yok! Kısaca kabullenmek gerekiyor zahmeti. Mazeretlerle kurtulabilirsiniz, sıkıntıya sokmazsınız kendinizi. Zaten mazeretten bol ne var ki!  Yok yan yattı, yok çamura battı. Say say dur!

O zaman sıradanlığı kabul edeceksin, yalnızlığı kabul edeceksin, bir adım öteye gidemeyişini kabul edeceksin….. Var mısın Yok musun?

 

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsin...Share on Facebook
Facebook
6Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

One Comment to “Zahmet”

  1. Merhaba ben İzmirden Seyhan Ersağla çalışıyorum. ..sizinle tanışmak istiyorum 0507 137 84 15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol: